At Northport GC

Point Quota — Team: 1. Kevin Dains, Terry Whitney, Scott Hawthorne, Jenna Caler (119); 2 Ian Sady, Keith Parker, Cliff Randall, Peter Doran (110); 3 Robb Herron, John Chouinard, Tim Riley, Joel Bartlett (108); 4. Preston Ward, Charlie Pray, David Riley, Phil Bowen (105); Sweeps, Class A, Gross: 1 tie Jake Thompson, Ian Sady (77), 3 Alex Carroll (78); Net: 1 Terry Whitney (70), 2 Preston Ward (75), 3 tie Butch Norman, Mike Knox (76)

Class B, Gross: 1 David Riley (87), 2 Tim Riley (88), 3 Greg McDaniel (90); Net: 1 Scott Hawthorne (72); 2 Peter Doran (73); 3 tie Butch Littlefield, Jenna Caler (75)

At Kebo Valley, Bar Harbor

Skins & Best Ball — Variable Best Ball Stableford Gross: 1. Jon Nicholson, Jared Erskine 37 points, 2. Wyman Tapley, Shane Carter 36; Net: Josh Shelton, Mark Hanscome 57, 2. Robin MacLeod, Jeff Young 54; Gross Skins: 2. Steve Snurkowski, 9. Charlie Wheeler, 11. Shane Carter, 12. Josh Shelton, 17. Tom Maffucci; Net Skins: 4. Steve Snurkowski, 5. Eben Salvatore, 14. Jared Erskine, 16. Eben Salvatore

Memorial Weekend Sweeps — Gangbusters 3 Man Blind Draw: 1. Wyman Tapley, Bryce Cough, Larry Van Peursem 90 points; 2. Mike Harkins, Steve Snurkowski, Ed Darling; 2. Bob Braun, Tim Vanderploeg, Bill Klaver 83; Gross Skins: 9. Andy Cough, 10. Mike Harkins, 14. Wyman Tapley; Net Skins: 1. Bob Braun, 4. Steve Snurkowski, 12. Steve Snurkowski, 18. Clyde Lewis; Pins: 6. Bryce Cough 21-4,9. Andy Cough 37-9;

2 Man Blind USA — 1. Shane Carter & Greg Murray 42 points, 2. Joe James & Chris Shelton 41; 2. Tony Demuro & Josh Shelton 41; Gross Skins: 2. Tony DeMuro, 8. Chris Swan, 16. Rob McKenney; Net Skins: 5. Greg Murray, 6. Robert Hanscome, 9. Chris Shelton, 14. Greg Murray

Golf Wars Phase 1 — Gross: 1. The Crickers 33, 2. Grip It & Sip It 33, 3. Putter Face 34; Net: 1. Operation Hack 28.67, 2. Huff & Puff 29.25, 3. Fearsome 29.56; Pins: 4. Chris White 10-6, 15. Wayne Sinclair 21-6

Golf Wars Phase 2 — Gross: 1. Red Hot Chili Dippers 28, 2. Par Pals 30; Net: 1. Ball Washers 27.4, 2. Newbies 28.6; Pins: 4. Liz Shaffer 20-0, 15. Andy Cough 9-8

Men’s Group, Variable Best Ball — 1. Chris Cambridge, Gary Adler, Doug Lee 63; Net Skins: 1. Doug Lee, 5. Doug Lee, 7. Mike Kiick, 8. Gary Adler, 9. Richard Collier, 13. Chis Coston, 14. Chris Cambridge, 18. Nat Fenton.

Kebo Boys, Variable Best Ball — 1. Dick Cough, Goodie Goodwin, Steve Dodge 79 points

Ladies League — Team Quota: Sherry Harkins, Liz Shaffer, Layne Cough +8; Team Scramble: Margie Phelps, Jenn Gray, Shannon Snurkowski; Pins: 4. Heather Lewis 6-5; 15. Liz Shaffer 9-10;

Men’s Twilight League — Team Game 1 Gross + 1 Net: 1. Randy Stanley, Bill Klaver, David Corrigan, Troy Lewis 63; 2. Jim McFarland, Mike James, Dick Collier, Duane Bartlett 70; 2. Jake Willis, Carew Blythe, Hogan Haskell, Nicholas Schoeder 70; Individual Quota: 1. Troy Lewis +7, 2. Dick Collier +2, Richard Dow +2; Pins: 4. Jake Willis 6-8, 15. Randy Stanley 10-6

Green Mountain Variable Best Ball — 1. Kent Salfi, Bryce Cough, Ed Darling 91 points, 2. Vinal Smith, David Closson, Steve Dodge 87, 3. Tim Mayo, Steve Shelton, Larry Van Peursem 85

Gangbusters — Blind Draw BB: 1. Kent Salfi, Steve Shelton 57 points, 2. Chris Swan, John Dagraca 49, 2. Wyman Tapley, Larry Van Peursem 49; Gross Skins: 2. Mike Harkins, 4. Nicholas Schoeder, 5. Bob Braun, 10. Kent Salfi, 13. Kent Salfi; Net Skins: 9. Kent Salfi, 11. Steve Shelton, 12. Ed Darling, 15. Clyde Lewis, 18. Nicholas Schoeder; Pins: 4. Nicholas Schoeder 2-9

At Bangor Muni GC

Twilight League-Individual Gross and Net: Gross: 1. Josh Hawkes 35. 2. Justin Tapley 35. 3. Don Montandon 37. 4. Dave Crichton 37. 5. Peter Baldacci 38. Net: 1. Gregg Tweedie 30. 2. Pat Ryder 31. 3. Terrie Townsend 33. 4. John Violette 33. 5. Bryce Colbeth 33.