Complete KVAC cross-country championship results

Pete Warner | BDN
Pete Warner | BDN
loading...
The Mt. Ararat boys and Camden Hills girls took home the team titles.
Sign in or Subscribe to view this content.

At Cony HS, Augusta, 5K

Girls varsity

Class A

Camden Hills 57, Bangor 83, Mt. Blue 102, Mt. Ararat 113, Brunswick 149, Brewer 156, Cony 172, Oxford Hills 205, Edward Little 210, Hampden Academy 221, Messalonskee 255, Skowhegan 349

  1. Lydia Gilmore, BAN, 19:58.3; 2. Olivia Mosca, BRW, 20:40.5; 3. Erin McCarthy, BAN, 20:49.9; 4. Claire Wyman, CAMD, 20:55.2; 5. Kahryn Cullenberg, MTB, 20:56.4; 6. Payton Bell, EL, 21:06.4; 7. Camila Ciembroniewicz, MTA, 21:11.9; 8. Elsie Hildreth, CAMD, 21:14.7; 9. Emma Charles, MTB, 21:20.3; 10. F Ava Dowling, HAM, 21:32.3; 11. Grace Iltis, CAMD, 21:34.3; 12. Micaela Ashby, BRUN, 21:36.5; 13. Carly Hayward, BAN, 21:53.7; 14. Brynne Robbins, MTB, 22:11.3; 15. Miranda Dunton, CAMD, 22:13.4; 16. Lily Hatrick, BRUN, 22:17.1; 17. Grace Kirk, CONY, 22:24.1; 18. Katie Lynch, MTA, 22:44.7; 19. Phoebe Root, CAMD, 22:47.1; 20. Lily Vincent, EL, 22:59.3; 21. Alexa Brennan, MESS, 23:13.6; 22. Macy Farrington, BRW, 23:16.2; 23. Ashley Childs, OXHL, 23:19.6; 24. Tessa Jorgensen, CONY, 23:23.0; 25. Bridget Reusch, MTB, 23:29.6;
  2. Paige Collins, LEW, 23:33.2; 27. Addison Kennedy, MTA, 23:33.4; 28. Bri Harriman, CONY, 23:34.2; 29. Rachel Chase, OXHL, 23:36.0; 30. Mary Wheeler, MTA, 23:36.9; 31. Zoe O’Brien, CAMD, 23:37.1; 32. Aislyn Tkacs, BAN, 23:49.1; 33. Rose O’Brien, CAMD, 23:52.2; 34. Libby Boutin, MTA, 23:52.6; 35. Fay O’Donnell, MTA, 24:02.7; 36. Jasmine Knapp, BAN, 24:13.3; 37. Anna MacDonald, BAN, 24:17.9; 38. Sadie Skinner, MTA, 24:23.6; 39. Zoe Wilson, BRUN, 24:26.7; 40. Hannah Richardson, CONY, 24:32.3; 41. Mickey Hersey, BRW, 24:34.2; 42. Kaeden Green, BRUN, 24:38.9; 43. Hannah Wilkoff, BRUN, 24:41.6; 44. Emma Concaugh, MESS, 24:52.0; 45. Abbie Cassidy, OXHL, 24:55.5; 46. Grace Henry, BRW, 24:56.8; 47. Rosie Webb, HAM, 24:57.0; 48. Kayla Graffam, BRW, 24:59.0; 49. Margaret Chingos, BRUN, 25:08.1; 50. Moriah Reusch, MTB, 25:10.3;
  3. Ella Siren, SKOW, 25:10.9; 52. Margaret Johnson, BRUN, 25:19.2; 53. Madison Steigert, HAM, 25:27.4; 54. Anya Ganesh, BAN, 25:28.7; 55. Kaylynn Johnson, OXHL, 25:29.4; 56. Kaitlyn Jipson, HAM, 25:36.0; 57. Jade Martel-Bixby, OXHL, 25:52.0; 58. Emily Quinnell, EL, 25:58.5; 59. Hannah Tash, HAM, 26:02.8; 60. Lindy Hyndman, EL, 26:11.0; 61. Gracie Ward, MTB, 26:15.0; 62. McKenzie Murray, BRW, 26:17.4; 63. Kendall Arbour, MESS, 26:25.7; 64. Syleena Milligan, MESS, 26:30.7; 65. Abbie Cramer, MTB, 26:48.3; 66. Kaley Trask, CONY, 26:55.3; 67. Emma Digirolamo, MESS, 26:58.3; 68. Alexis Thornwall, HAM, 27:01.5; 69. Taylor Belanger, LEW, 27:11.1; 70. Johanna Corey, EL, 27:17.0; 71. Kamryn Grover, OXHL, 27:40.7; 72. Nhasino Phan, CONY, 28:13.3; 73. Melina Masselli, LEW, 28:14.8; 74. Laura Matesanz, SKOW, 28:23.5; 75. Marla Tanous, OXHL, 28:24.2; 76. Haley Bellerose, SKOW, 29:21.4; 77. Molly Vincent, EL, 29:29.1; 78. Grace Stocco, MESS, 29:31.8; 79. Shayla Smith, HAM, 29:57.4; 80. Amber Savage, SKOW, 35:13.9; 81. Sophie Wheeler, SKOW, 35:33.2; 82. Yasmin Mohamed, LEW, 36:51.2.

Class B

Medomak Valley 53, Maranacook 58, Gardiner 95, Winslow 99, Waterville 100, Leavitt 130, Lincoln Academy 156, Erskine Academy 188, Morse 202

  1. Olivia Tiner, WINS, 21:27.4; 2. Abby Williams, WTVL, 21:31.6; 3. Sophie O’Clair, MAR, 21:51.9; 4. Serena Blasius, MED, 22:23.7; 5. Olivia Parent, MED, 22:26.0; 6. Mackenzie Emerson, MED, 22:44.4; 7. Ava Petrin, LEAV, 22:50.1; 8. Lina Martinez Nocito, MAR, 23:05.4; 9. Dana Reynolds, MAR, 23:08.0; 10. Emily Eastman, NOKO, 23:47.2; 11. Fiona Hudson-Ladner, GARD, 23:48.4; 12. Emmerson Leach, GARD, 23:52.3; 13. Emily Mahoney, MED, 23:53.7; 14. Caitlin Maddocks, BELF, 23:56.6; 15. Juniper Fowler, BELF, 23:58.0; 16. Surya Amundsen, WTVL, 24:03.8; 17. Ashlyn Poulin, GARD, 24:10.6; 18. Vanessa Norris, WINS, 24:12.0; 19. Lorelei Pryor, MOR, 24:27.1; 20. Jenna Badeau, MAR, 24:36.0; 21. Emma Farnham, WINS, 24:38.2; 22. Margo Kenyon, LEAV, 24:40.3; 23. Keya Amundsen, WTVL, 24:55.2; 24. Maura Taylor, MAR, 25:00.1; 25. Mikala McIntyre, ERSK, 25:09.3; 
  2. Iris Hennin, MOR, 25:10.5; 27. Ashley Frederick, NOKO, 25:14.1; 28. Callie Stapp, LINC, 25:16.0; 29. Alicia Flis, LINC, 25:20.9; 30. Laci Peavey, MED, 25:35.4; 31. Annmarie Limberger, WTVL, 25:46.3; 32. Lily Vinci, ERSK, 25:57.2; 33. Alayna Blier, GARD, 26:05.1; 34. Lindsay Moulton, WINS, 26:11.9; 35. Skye Cotnoir, GARD, 26:12.4; 36. Kenzie Cote, LEAV, 26:13.6; 37. Molly Sirois, LEAV, 26:16.7; 38. Clara Goltz, LINC, 26:17.2; 39. Katie Stevens, WINS, 26:19.8; 40. Katrina Eastman, NOKO, 26:27.3; 41. Madalyn Mercer, LINC, 26:31.6; 42. Marina McManus, LINC, 26:32.0; 43. Taylor Dunn, WTVL, 26:41.8; 44. Eryn Ryan, LEAV, 26:50.2; 45. Ellery Macgregor, LEAV, 26:50.6; 46. Megan Griffith, LAWR, 26:57.3; 47. Sophia Jacobson, BELF, 27:15.7; 48. Jayla Robinson, MED, 27:20.9; 49. Brooklyn McCue, ERSK, 27:22.6; 50. Margo Fairfield, LINC, 27:22.9;
  3. Kaci Fortin, WINS, 27:29.1; 52. Ruby Nelson, MAR, 27:29.4; 53. Mckayla Fortin, WINS, 27:36.3; 54. Acadia Senkbeil, ERSK, 27:38.2; 55. Ella Banfi, LAWR, 27:46.1; 56. Ellery Micklich, LINC, 27:48.2; 57. Eleanor Brown, ERSK, 28:19.2; 58. Claire Holman, MAR, 28:33.9; 59. Kassi Soule, MED, 28:41.0; 60. Magdelen Namwira, MOR, 29:02.2; 61. Reina Lawrence, LAWR, 29:15.8; 62. Madyx Kennedy, ERSK, 29:44.5; 63. Sarah Poli, LAWR, 30:14.0; 64. Alyssa Gagne, ERSK, 32:24.4; 65. Sara Martinez Estivez, MOR, 32:28.9; 66. Madelyn Jones-Cressey, MOR, 32:32.1; 67. Nina Ryan, MOR, 33:04.7; 68. Abby Lavoie, LEAV, 34:40.1; 69. Marissa Williams, MOR, 35:43.7

Boys varsity

Class A

Mt. Ararat 34, Brunswick 54, Bangor 57, Hampden Academy 131, Messalonskee 162, Cony 171, Brewer 194, Camden Hills 214, Mt. blue 230, Lewiston 302, Oxford Hills 313, Edward Little 354, Skohegan 354

  1. Lisandro Berry-Gaviria, MTA, 16:18.5; 2. Will Shaughnessy, BRUN, 16:38.8; 3. Daniel McCarthy, BAN, 16:45.2; 4. Grady Satterfield, MTA, 16:57.8; 5. Gordon Doore, BAN, 17:09.3; 6. Tyler Patterson, BRUN, 17:31.0; 7. Abbott Valentine, HAM, 17:40.1; 8. Lucas Bergeron, MTA, 17:42.7; 9. Joey Valliere, BRUN, 17:45.8; 10. Jace Hollenbach, MTA, 17:56.7; 11. Nate Cohen, MTA, 17:59.5; 12. Charlie Collins, HAM, 18:01.3; 13. Gavin Sychterz, BAN, 18:18.5; 14. Eli Palmer, BRUN, 18:18.6; 15. Andrew Chamberland, MTA, 18:27.7; 16. James Fahey, BAN, 18:28.1; 17. Hayden Thibeault, CAMD, 18:38.0; 18. Parker Libby, MTA, 18:39.2; 19. Casey Gallant, CONY, 18:41.9; 20. Fritz Oldenburg, BAN, 18:43.0; 21. Dylan Flewelling, MESS, 18:48.6; 22. Andrew Modery, BRW, 18:49.5; 23. Aiden Simmons, BRUN, 18:56.0; 24. Jacob Pelletier, CONY, 18:57.0; 25. Elias Porter, CAMD, 19:03.9;
  2. Myles Quirion, CONY, 19:06.0; 27. Patrick McKenney, SKOW, 19:10.1; 28. Evan Hornbach, MTB, 19:15.2; 29. Zackery Wellman, BAN, 19:15.2; 30. William McPherson, MESS, 19:19.2; 31. Travis Czapiga, HAM, 19:19.5; 32. Ian Orsmond, CAMD, 19:22.5; 33. Caden Cote, MESS, 19:24.2; 34. Simon Socolow, BAN, 19:24.6; 35. Logan Geiser, BRW, 19:28.6; 36. Gabriel Fiske, HAM, 19:30.3; 37. Lenox Cummings, BRW, 19:33.5; 38. Tieran Croft, MESS, 19:34.0; 39. Isaac Roy, OXHL, 19:35.4; 40. Elijah Ross, MESS, 19:46.3; 41. Adam Nussbaum, BRUN, 19:47.0; 42. Michael D’Amico, MESS, 19:51.7; 43. Dolan Pols, BRUN, 19:54.8; 44. Julien Turmenne, LEW, 19:56.9; 45. Christian Larson, HAM, 19:58.2; 46. Clay McCarthy, MTB, 20:00.2; 47. Ethan McIntosh, MTB, 20:02.2; 48. Calvin Dundore, LEW, 20:11.0; 49. Christian Tardy, BRW, 20:12.1;
  3. Brodi Freeman, CONY, 20:13.5; 51. Sam Stroup, BRW, 20:14.9; 52. Sam Coffin, CONY, 20:15.5; 53. Aubrey Hoes, MTB, 20:16.1; 54. Bryan Frost, HAM, 20:17.8; 55. Evan Demott, MESS, 20:20.5; 56. Sam Judkins, MTB, 20:27.4; 57. Aaron Fitzgerald, HAM, 20:29.2; 58. Isaiah Doscinski, MTB, 20:32.2; 59. Isaiah Breitmeyer, CONY, 20:33.0; 60. Adam Bilodeau, LEW, 20:35.4; 61. Finn Wardwell, BRW, 20:38.3; 62. Tyler Kahkonen, BRW, 20:44.5; 63. Weston Hartley, EL, 20:53.6; 64. Josh Cabral, OXHL, 21:07.7; 65. Danila Borodaenko, CAMD, 21:12.4; 66. Cooper Dunn, EL, 21:13.1; 67. Henry Swift, OXHL, 21:16.9; 68. Evan Galego, CONY, 21:17.8; 69. Andrew Whynot, OXHL, 21:20.4; 70. Logan Dolbier, MTB, 21:25.7; 71. Devin Smith, EL, 21:29.0; 72. Leland Malyk, SKOW, 21:30.7; 73. Gavin Golder, LEW, 21:36.1; 74. Quinn Hartnett, OXHL, 21:36.2; 75. Sam VanLonkhuyzen, CAMD, 21:41.7;
  4. Cameron Langlois, EL, 21:46.5; 77. Jibril Holloman, LEW, 21:46.9; 78. Jaden Ouellette, EL, 21:48.8; 79. Finn Urey, CAMD, 21:57.8; 80. Jonathan McDevitt, CAMD, 22:02.2; 81. Tyler Freeman, LEW, 22:10.2; 82. Lucas Goodrow, SKOW, 22:21.7; 83. Ayden St. Laurent, OXHL, 22:24.1; 84. Cameron Smart, SKOW, 22:29.9; 85. Jordan Leblond, LEW, 22:35.1; 86. Cooper Hall, OXHL, 22:39.8; 87. Dru Hyndman, EL, 22:48.8; 88. Landon Cougle, EL, 22:54.3; 89. Isaiah Shields, SKOW, 24:29.8; 90. Isaiah Smith, SKOW, 28:06.5.

Class B

Lincoln Academy 29, Morse 52, Erskine Academy 94, Medomak Valley 128, Lawrence 136, Belfast 137, Winslow 197, Gardiner 206, Maranacook 221, Nokomis 230

  1. Jarrett Gulden, LINC, 17:12.6; 2. Finn Thelen, MOR, 18:12.6; 3. Josiah Martin, LINC, 18:15.3; 4. Josiah Webber, LAWR, 18:25.7; 5. Cameron Nelson, LINC, 18:31.2; 6. Connor Daigle, MED, 18:38.7; 7. Liam Scanlon, MOR, 18:45.6; 8. Eamon Goscinski, BELF, 18:50.3; 9. Noah Koch, WTVL, 18:51.0; 10. Kaleb Brackley-Prouty, LINC, 18:51.9; 11. Aidan Pryor, MOR, 19:04.8; 12. Andrew Turlo, WTVL, 19:05.6; 13. Logan Ouellette, LEAV, 19:06.3; 14. Sam True, LINC, 19:14.6; 15. Braxton Farrin, LINC, 19:32.5; 16. Benji Pugh, LINC, 19:33.1; 17. Connor Freeman, MOR, 19:40.7; 18. Nick Choate, ERSK, 19:49.0; 19. Kelby Austin Young, ERSK, 19:50.2; 20. Clayton Allen, ERSK, 19:55.3; 21. Miti Yeatts, MED, 19:56.2; 22. Caleb Avery, MOR, 19:59.1; 23. Colin Day, LAWR, 20:09.7; 24. Joseph Morin, WTVL, 20:14.6;
  2. Nolan Gahagan, MED, 20:22.1; 26. Zephyr Lani-Caputo, ERSK, 20:48.8; 27. Riley Dunn, MOR, 20:50.7; 28. Kaden McIntyre, ERSK, 21:06.5; 29. Kyle Barlow, GARD, 21:09.6; 30. Evan Watts, WINS, 21:11.8; 31. Campton Tinkham, MAR, 21:12.7; 32. Randall Chamberlain, LAWR, 21:15.2; 33. Riley Toner, ERSK, 21:20.6; 34. Wesley Dyer, BELF, 21:24.0; 35. Eli Jolliffe, BELF, 21:25.7; 36. Daniel Gaunce, WTVL, 21:26.3; 37. Joseph Potter, BELF, 21:26.4; 38. Kurtis Gould, NOKO, 21:27.1; 39. Ethan Matthews, WINS, 21:33.8; 40. Hayden Barlow, GARD, 21:35.8; 41. Gary Moline, BELF, 21:38.1; 42. Aiden Warme, WINS, 21:38.5; 43. Dylan Murphy, MAR, 21:42.8; 44. Keegan Fitzgerald, OCEAN, 21:43.4; 45. Matthew Wakefield, LAWR, 21:44.4; 46. Jame Rose, MED, 21:46.8; 47. Drew Adams, NOKO, 21:49.1; 48. Miseal Landron, NOKO, 21:53.1; 49. Evan Burgess, MED, 21:57.6; 50. Camden Dangler, WINS, 22:01.9;
  3. Trey Goodwin, LAWR, 22:09.1; 52. Chase Rowe, LEAV, 22:11.9; 53. Isaac Dostie, GARD, 22:14.7; 54. Max Olmstead, MAR, 22:15.4; 55. Nicholas Ritchie, BELF, 22:22.7; 56. Dana Purington, GARD, 22:29.5; 57. Elias Howard, BELF, 22:34.8; 58. Zachary Bailey, GARD, 22:38.0; 59. Zach Berg, MAR, 22:38.3; 60. Andrew Robinson, ERSK, 23:06.2; 61. Logan Grubb, MED, 23:17.8; 62. Dominick Gould, NOKO, 23:31.3; 63. Ryan Yang, WINS, 23:33.2; 64. Ryan Lynch, OCEAN, 23:54.2; 65. Mikey Tamborini, MAR, 23:58.7; 66. Nolan Grubb, MED, 24:08.3; 67. Colby Morin, NOKO, 24:10.4; 68. Zachary Delile, LAWR, 24:39.3; 69. Ryan Bowley, LAWR, 25:21.7; 70. Simon Schutte, WINS, 25:40.5; 71. Christopher Roy, NOKO, 26:23.8; 72. James Rinderknecht, GARD, 26:26.4; 73. Sebastion Bouchard, WINS, 26:51.4. 

JV girls

Mt. Ararat 43, Bangor 47, Camden Hills 53, Mt. Blue 91, Hampden Academy 137, Maranacook 154, Medomak Valley 185

  1. Annie Edge, CAMD, 23:53.3; 2. Addie Cortese, CAMD, 24:05.1; 3. Karli Leighton, MTA, 24:21.7; 4. Jackie Brochu, MTA, 24:41.7; 5. Adeline Dolley, BRUN, 24:45.4; 6. Abby Valliere, BRUN, 25:05.0; 7. Lauren Howland, CAMD, 25:12.9; 8. Bridget Frazier, BAN, 25:15.9; 9. Giulia Johnson, MTB, 25:23.0; 10. Lilian Nowak, BAN, 25:24.2; 11. Lizzie Jacobs, BAN, 25:26.1; 12. Alexandra Kennedy, MTA, 25:49.9; 13. Molly Nagle, BAN, 25:53.5; 14. Neve Marnagh, BRUN, 25:53.6; 15. Claire Tankersley, MTA, 25:53.9; 16. Ally Williams, BAN, 26:19.1; 17. Ella Carter, MTA, 26:30.1; 18. Gracie Mayo, HAM, 26:31.6; 19. Camila Vasquez, HAM, 26:34.3; 20. Yana Hupp, MTB, 26:41.0; 21. lily cannell, MAR, 26:45.7; 22. Grace Dalton, MTB, 27:03.1; 23. Caitlin Kelly, BRUN, 27:11.0; 24. Libby Fleming, BAN, 27:17.5; 25. Delia Colello, MTB, 27:23.5;
  2. Abby Williams, CAMD, 27:28.7; 27. Bella Gallace, CAMD, 27:36.8; 28. Anna Jackson, MTA, 27:49.0; 29. Sadie Cameron, MTA, 27:52.4; 30. Madeline Dauleiro, MTA, 27:58.7; 31. Hope Milan, BRW, 28:08.2; 32. Margaret Richmond, CAMD, 28:08.6; 33. Allison Hodgdon, MTB, 28:28.4; 34. Trinity Versey, MTA, 28:32.6; 35. Katie Callahan, MTA, 28:44.6; 36. Cambelle Nutting, MAR, 28:49.0; 37. Mia Turk, HAM, 28:59.3; 38. Madeline Hutchinson, MTB, 29:01.0; 39. Abby MacDonald, BAN, 29:01.0; 40. Molly Jennings, MED, 29:02.2; 41. Lexi Delisle, MAR, 29:07.4; 42. Elna Manoj, BAN, 29:14.0; 43. Elizabeth Bowman, MED, 29:23.7; 44. Dessie Murphy, MAR, 29:31.1; 45. Libby Nute, HAM, 29:37.6; 46. Mara Abbott, LINC, 29:39.2; 47. Erin Johnson, MTB, 29:49.5; 48. Caroline Wheeler, MTA, 29:59.1; 49. Mackenzie Gillis, BAN, 30:03.4; 50. Daphne Giampietro, MTB, 30:04.3;
  3. Rhiannon Gould, MED, 30:16.2; 52. Khyllie Cochran, MED, 30:16.7; 53. Georgia Jones, BAN, 30:27.8; 54. Abigael Shea, GARD, 31:00.2; 55. Kayla Betts, OCEAN, 31:05.0; 56. Emily Lucas, MAR, 31:16.3; 57. Mattie Vaillancourt, WINS, 31:28.9; 58. Mariah Harrington, GARD, 31:40.0; 59. Silvia Davids, BAN, 31:41.2; 60. Victoria Boyorak, HAM, 32:21.5; 61. Alisa Evans, BRW, 32:30.7; 62. Gabby Sawyer, MED, 32:37.6; 63. Cheyenne Stover, MED, 32:56.4; 64. Davia Hersey, HAM, 33:14.6; 65. Stephanie Leonard, BAN, 33:30.3; 66. Iris Pope, LINC, 34:02.9; 67. Alkshata Bobby, BAN, 34:35.9; 68. Sophie Marr, MAR, 35:30.1; 69. Lianna Gobin, BELF, 36:23.7; 70. Kusha Kane, MAR, 36:37.0; 71. Hunter Alderson, BELF, 42:08.2

JV boys

Bangor 47, Lincoln Academy 47, Mt. Ararat 48, Brunswick 135, Hampden Academy 143, Mt. Blue 153, Messalonskee 155, Brewer 227, Belfast 270, Oxford Hills 306, Erskine Academy 325, Camden HIlls 335

  1. Liam Card, LINC, 19:00.4; 2. Luke Page, MTA, 19:13.5; 3. Vernon Smith, LINC, 19:17.1; 4. Ethan DeMerchant, BAN, 19:32.5; 5. Nate Chase, MTA, 19:44.6; 6. Ira Nichols, BAN, 20:00.4; 7. Nate True, LINC, 20:10.0; 8. Miles Logan, BRUN, 20:18.2; 9. Vetri Vel, BAN, 20:18.4; 10. Connor Pellerin, MESS, 20:21.3; 11. Connor Fessenden, BAN, 20:23.3; 12. Logan Munsey, MTA, 20:26.7; 13. Felix Battle, BRUN, 20:31.0; 14. Ben Keleher, MTA, 20:48.5; 15. Andrew Pulsifer, MTA, 20:51.0; 16. Gellert Dabasi-Halasz, LINC, 21:00.1; 17. Josh Watson, BAN, 21:02.3; 18. Jacob Smith, MTB, 21:06.0; 19. Josiah Langworthy, MTA, 21:06.0; 20. Will Sherrill, LINC, 21:13.9; 21. Ray Brickle, HAM, 21:21.9; 22. Lorenzo Michaud, MESS, 21:22.5; 23. Alex Hardy, MTB, 21:25.5; 24. Roland Ladd, BAN, 21:26.2; 25. Jarrett Jones, HAM, 21:26.8;
  2. Quinn D’Alessio, BAN, 21:28.1; 27. Adlai Nelson, LINC, 21:29.7; 28. John-Antonio Fatone, LEW, 21:30.9; 29. Jeffrey Remis, MTA, 21:33.3; 30. Conrad Kortemeier, LINC, 21:36.9; 31. Benjamin Fitzpatrick, BRW, 21:41.3; 32. Michael Brickle, HAM, 21:43.2; 33. Jasper Buzello, HAM, 21:43.2; 34. Connor Ashby, BRUN, 21:43.4; 35. Thaddeus Eddyblouin, LINC, 21:44.6; 36. Sullivan Anderson, LINC, 21:46.3; 37. Chance Sudbeck, HAM, 21:53.9; 38. Hudson Holden, MTA, 21:54.0; 39. Eoin O’Mahoney, LINC, 21:54.6; 40. Tobias Coffey, BAN, 21:55.3; 41. Aaron Lyon, BRW, 21:56.4; 42. Logan Holmes, MTB, 21:56.7; 43. Forest Holbrook, LINC, 21:56.9; 44. Kyran Katzenbach, MTB, 21:58.0; 45. Phoenix Sanchez, MESS, 21:58.5; 46. Iain McCollett, CONY, 21:59.7; 47. Tomas Cundick, MTB, 22:03.3; 48. Zachary Smith, BAN, 22:03.8; 49. John Connors, BAN, 22:03.9; 50. Aiden Jacobs, LINC, 22:10.5;
  3. Spencer Stadnicki, BRUN, 22:11.3; 52. Tyler Levesque, LEW, 22:11.6; 53. Jack Culbertson, BRUN, 22:14.2; 54. Lucas Sun, BAN, 22:15.8; 55. Sam Wright, MTA, 22:20.0; 56. Owen Hargove, MESS, 22:24.6; 57. Evan Soucy, BAN, 22:25.7; 58. Alonzo Michaud, MESS, 22:31.1; 59. Jaim French, BELF, 22:33.2; 60. Kodi Quimby, MTB, 22:40.9; 61. Zachary Armstrong, BELF, 22:41.6; 62. Carson Zundel, MTB, 22:42.7; 63. Joseph Beaudet, OXHL, 22:45.0; 64. Alex Fago, BRW, 22:49.7; 65. Avery Laite, CAMD, 22:49.7; 66. Emmit Lani-Caputo, ERSK, 22:58.4; 67. Justin Widen, MTB, 22:58.8; 68. Damian Henry, MED, 22:59.7; 69. Evan Wilcox, MTB, 23:02.7; 70. Alec Rolfe, BELF, 23:06.5; 71. Brandon Lynch, LEW, 23:10.2; 72. AJ Colucci, MTA, 23:10.2; 73. Ethan Pierce, HAM, 23:13.7; 74. Misha Curtis, LINC, 23:13.8; 75. Josh Martin, CONY, 23:14.4;
  4. Connor Lehan, BAN, 23:14.9; 77. Caeden Bross, LINC, 23:15.8; 78. Patrick O’Donovan, BELF, 23:18.3; 79. Cooper Parlee, BRW, 23:18.4; 80. Lucas Steinberger, LINC, 23:20.0; 81. Tyler Stillman, HAM, 23:22.7; 82. Nathan Kallin, BRUN, 23:24.7; 83. Aiden McDonough, BAN, 23:27.4; 84. Owen Field, HAM, 23:30.4; 85. Kyle Reardon, BRW, 23:31.0; 86. Ryan Pelletier, CONY, 23:33.9; 87. Xavian Marable, ERSK, 23:45.7; 88. Declan Nelson, HAM, 23:48.9; 89. Christopher Verschoor, BRW, 23:51.2; 90. Quincy Rock, HAM, 23:52.9; 91. Nathan Crossley, LINC, 23:54.4; 92. Keon Shields, HAM, 24:04.8; 93. Adam Angevine, OXHL, 24:07.8; 94. Sam Scott, MTB, 24:10.3; 95. Cedar Cannon, LINC, 24:13.1; 96. Maxwell Brann, EL, 24:13.6; 97. Gabriel Despradel, EL, 24:19.7; 98. Calvin Curtis, BRW, 24:20.4; 99. Dae Kent, LINC, 24:20.6; 100. Colin Mugnai, BRW, 24:23.3;
  5. Sebastian Fournier, MTB, 24:26.1; 102. Filip Nguyen, LINC, 24:30.5; 103. Armando Perez, BAN, 24:34.5; 104. Carlo Mazzarelli, BAN, 24:34.5; 105. Ethan Whitlock, BRUN, 24:36.6; 106. Rylie Harper, MOR, 24:46.2; 107. Evan King, HAM, 24:46.9; 108. Hakon Teceno, OXHL, 24:50.5; 109. Lucien Hammond, MTB, 24:53.6; 110. Riley Poulin-Bickford, BAN, 24:54.0; 111. James Bertolino, BRW, 24:58.3; 112. Payton Sherbinski, OXHL, 25:01.1; 113. Anthony Chessa, ERSK, 25:01.2; 114. Nahn Ngo, BAN, 25:03.5; 115. Ben Noyes, MED, 25:06.4; 116. Kai Wang, BAN, 25:07.4; 117. Thomas McCormack, BRUN, 25:11.8; 118. James Noyes, MED, 25:13.0; 119. Colin Stewart, CAMD, 25:13.1; 120. Gordon Oakstone, BRW, 25:15.5; 121. Dawson Joseph, OXHL, 25:15.6; 122. Hunter Lamarre, GARD, 25:18.5; 123. Alden Timm, OXHL, 25:24.7; 124. Silas Timm, OXHL, 25:24.9; 125. Ben Kern, CAMD, 25:29.1;
  6. Deven Short, CAMD, 25:31.3; 127. Gabe Lewis, ERSK, 25:45.8; 128. Brady McQuaid, BRUN, 25:46.6; 129. Grayson Fuller, MOR, 25:48.9; 130. Liam Childs, OXHL, 26:07.5; 131. Michael Colangelo, BRW, 26:08.4; 132. John Moring, BAN, 26:24.4; 133. Connor Muldowney, MOR, 26:25.6; 134. Scott Petersen, LINC, 26:30.3; 135. Will Caron, BAN, 26:46.0; 136. Logan Eastman, GARD, 27:04.0; 137. Robert Hicock, BELF, 27:09.4; 138. Jackson O’Donal, CAMD, 27:09.9; 139. Hendrik Witt, HAM, 27:11.4; 140. Patrick O’Brien, BAN, 27:11.9; 141. Maximus Openshaw, LAWR, 27:35.2; 142. Bao Dang, LINC, 27:36.1; 143. Triton Neptune-Benner, LINC, 27:36.1; 144. Jack Nussbaum, BRUN, 27:38.3; 145. Landon Fitts, BRW, 27:43.0; 146. Gabe Veilleux, BRW, 27:43.7; 147. Sam Richards, LINC, 27:45.8; 148. Esra Padgett, ERSK, 27:52.7; 149. Triton Tall, BRW, 28:08.2; 150. Sam Goodspeed, MTB, 28:08.7;
  7. Greg Cameron, MTA, 28:13.3; 152. Gabe Mealey, MTB, 28:13.9; 153. Chris Popp, LINC, 28:21.2; 154. Jahfari Maddo, BRW, 28:24.3; 155. Quinn Tkacs, BAN, 28:55.4; 156. Eric Deetjen, CAMD, 28:59.5; 157. Reagan Monroe, BAN, 29:26.7; 158. Peter Paulette, BAN, 29:56.3; 159. Caleb Suli, LEW, 29:56.4; 160. JJ Wongtanate, BRW, 30:12.1; 161. Sawyer Carson, BELF, 31:18.1; 162. Vincent Bero, MAR, 32:04.8; 163. Caleb Mills, WINS, 33:47.2; 164. Aleks Bachkovsky, LEAV, 35:19.0; 165. Edwin Stone, MED, 35:41.1; 166. Zack Lafontaine, LEAV, 36:45.7. 


Have feedback? Want to know more? Send us ideas for follow-up stories.

By continuing to use this site, you give your consent to our use of cookies for analytics, personalization and ads. Learn more.