Track & field

Maine USATF Group D 15&U Qualifying Meet

Top 4 in each event qualify for the state meet at 9 a.m. Saturday, Aug. 10, Brewer

At Brewer Community Track

Teams: Bangor Rec, Blue Hill Peninsula, Brewer Rec, Central TC, Foxcroft TC, Hampden Rec, Lincoln Rec, Old Town TC, Orono TC, Pittsfield TC

BOYS RESULTS

Shot Put 8&U: 1, Shaw, Kason, HAMP, 19-03. 2, Salls, Braiden, OTTC, 15-01. 3, Ouellette, Nelson, ORNO, 13-09. 4, Thomas, Jaxson, CEN, 13-03. 

 Shot Put 9-10: 1, Priest, Tyler, OTTC, 26-08. 2, Andrei, Cooper, BRWR, 20-08.50. 3, Thai, Wesley, BAN, 20-06.50. 4, Bean, Carter, CEN, 17-08.25. 

 Shot Put 11-12: 1, Walston, Kase, ORNO, 33-02.50. 2, Coiley, Teg, OTTC, 26-01. 3, Allen,  Matthew, ORNO, 24-11.50. 4, Marquis, Jack, OTTC, 23-10. 

 Shot Put 13-14: 1, Pomeroy, Logan, PTC, 37-07.75. 2, Humphrey, Ethan, BRWR, 32-00.25. 3,  Largay, Colby, BRWR, 30-07.50. 4, St. Lawrence, Charles, BHP, 28-02.50. 

 Shot Put 15: 1, Plourde, Keegan, OTTC, 20-07.75. 

 Discus Throw 11-12: 1, Walston, Kase, ORNO, 62-04. 2, Allen, Matthew, ORNO, 60-02. 3, Coiley, Teg, OTTC, 58-04. 4, Marquis, Jack, OTTC, 44-03. 

Discus Throw 13-14: 1, Largay, Colby, BRWR, 134-09. 2, Pomeroy, Logan, PTC, 110-02. 3, Francis, Ben, ORNO, 88-00. 4, Humphrey, Ethan, BRWR, 87-02. 

Long Jump 8&U: 1, LaBelle, Omari, ORNO, 10-03. 2, White, Jasper, BAN, 8-09. 3, Allen, Roman, BAN, 8-01. 4, Bradford, Colt, LINC, 7-07. 

Long Jump 9-10: 1, Higgins, Oliver, BRWR, 12-07.50. 2, Briggs, Noah, OTTC, 11-03.75. 3, Fachiol, Lucas, HAMP, 9-10:.50. 4, Stuart, Baxter, BRWR, 9-06.75. 

Long Jump 11-12: 1, Smith, Landon, FYT, 12-02.50. 2, Soderberg, Bergen, ORNO, 10-07.75. 3, Uhlenhake, Benjamin, BRWR, 9-06.50. 4, Francis, Hayna, OTTC, 9-05.75. 

Long Jump 13-14: 1, Walston, Pierce, ORNO, 16-08. 2, Ahola, Sam, BRWR, 15-04.25. 3, Pike, Xavier, BAN, 13-08. 4, Fullerton, Owen, LINC, 12-10.75. 

Long Jump 15: 1, Flewelling, Corbin, OTTC, 16-11. 2, Plourde, Keegan, OTTC, 11-09.25. 

Triple Jump 15: 1, Plourde, Keegan, OTTC, 24-06. 

Triple Jump 13-14: 1, Walston, Pierce, ORNO, 34-09.50. 2, Coulter, Bruce, BRWR, 32-03.50. 3, Ahola, Sam, BRWR, 32-03. 4, Fullerton, Owen, LINC, 28-05.25. 

Triple Jump 11-12: 1, Francis, Will, ORNO, 31-09. 2, Clark, Andrew, BRWR, 27-09.25. 3, deWildt, Nick, HAMP, 23-11.50. 4, Walsh, Liam, LINC, 22-08.50. 

High Jump 15: 1, Flewelling, Corbin, OTTC, 5-09. 

High Jump 13-14: 1, Smith, Jackson, FYT, 5-04. 2, Byther, Wyatt, OTTC, 4-08. 3, Cote, Jorden, OTTC, J4-08. 4, St. Lawrence, Charles, BHP, 4-06 and Ben Francis, ORNO, 4-06.

 High Jump 11-12: 1, Francis, Will, ORNO, 4-06. 2, Simonds, Caleb, CEN, 4-04. 3, Comstock,  Silas, OTTC, 4-00. 4, Clark, Andrew, BRWR, 3-10. 

 High Jump 9-10: 1, Briggs, Noah, OTTC, 3-10. 2, Bean, Carter, CEN, J3-10. 3, Spiess, Steven, HAMP, 3-04. 4, Stuart, Baxter, BRWR, 3-02. 

 High Jump 8&U: 1, LaBelle, Omari, ORNO, 3-02. 2, White, Jasper, BAN, 3-00. 2, Khalil, Felix,  ORNO, 3-00. 4, Stanhope, Bryson, OTTC, 2-09. 4, Ryan, Leighton, BHP, 2-09. 

 Pole Vault 13-14: 1, Runco, Thomas, HAMP, 8-06. 2, Maheu, Alex, ORNO, 7-06. 3, Cormier, Liam, BRWR, 6-06. 4, Johnston, Colby, BAN, J6-06. 

Javelin Throw 15: 1, Plourde, Keegan, OTTC, 70-09. 

Javelin Throw 13-14: 1, Francis, Ben, ORNO, 94-09. 2, Brewer, Jack, ORNO, 73-04. 3, Roach, Ethan, OTTC, 72-04. 4, St. Lawrence, Charles, BHP, 62-02. 

Javelin Throw 11-12: 1, deWildt, Nick, HAMP, 88-06. 2, Simonds, Caleb, CEN, 83-11. 3, Allen, Matthew, ORNO, 76-02. 4, Pettway, Jordan, BAN, 60-06. 

Javelin Throw 9-10: 1, Priest, Tyler, OTTC, 110-05. 2, Allen, Cooper, PTC, 60-09. 3, Andrei, Cooper, BRWR, 58-09. 4, Thai, Wesley, BAN, 52-02. 

Javelin Throw 8&U: 1, Shaw, Kason, HAMP, 71-00. 2, Thomas, Jaxson, CEN, 55-01. 3, Waite, Elijah, CEN, 43-00. 4, Salls, Braiden, OTTC, 39-04. 

3000M Run 11-12: 1, Keeler, Cooper, BAN, 15:10.92. 

3000M Run 13-14: 1, Roach, Ethan, OTTC, 11:19.63. 2, Collins, Timmy, HAMP, 12:23.95. 3, Gerken, Kodiak, LINC, 14:03.11. 

800M Race Walk 9-10: 1, Brewer, David, ORNO, 5:48.46. 2, Gosselin, Jaime, BAN, 5:59.15. 3, Thai, Wesley, BAN, 6:27.93. 

80M Hurdles 11-12: 1, Clark, Andrew, BRWR, 15.53. 2, Comstock, Silas, OTTC, 15.87. 3, Bean, Connor, CEN, 17.43. 4, Simonds, Caleb, CEN, 17.91. 

100M Hurdles 13-14: 1, Maheu, Alex, ORNO, 19.79. 2, Pike, Xavier, BAN, 20.28. 3, Cote, James, OTTC, 21.13. 4, Byther, Wyatt, OTTC, 21.21. 

100M Dash 8&U: 1, LaBelle, Omari, ORNO, 16.37. 2, MacPhail, Jacob, ORNO, 16.75. 3, Michaud, Jackson, HAMP, 16.84. 4, Dean, Russell, ORNO, 17.85. 

100M Dash 9-10: 1, Higgins, Oliver, BRWR, 15.21. 2, Priest, Tyler, OTTC, 16.13. 3, Spiess, Steven, HAMP, 16.16. 4, Fachiol, Lucas, HAMP, 16.22. 

100M Dash 11-12: 1, Smith, Landon, FYT, 14.34. 2, Miner, Logan, BRWR, 15.37. 3, Bean, Connor, CEN, 15.80. 4, Pettway, Jordan, BAN, 15.84. 

100M Dash 13-14: 1, Cote, Jorden, OTTC, 12.71. 2, Smith, Jackson, FYT, 12.81. 3, Jones, Gage, ORNO, 13.04. 4, Pike, Xavier, BAN, 13.67. 

1500M Run 9-10: 1, Marquis, Eli, HAMP, 6:36.09. 2, Miller Treat, Samuel, BAN, 6:57.27. 3, McCannell, Jake, OTTC, 7:22.09. 

1500M Run 11-12: 1, Pike, Zander, BAN, 6:03.82. 2, Plourde, Kameron, OTTC, 6:06.39. 3, Keeler, Cooper, BAN, 6:48.34. 4, Marquis, Jack, OTTC, 7:57.96. 

1500M Run 13-14: 1, Partel, Ethan, BAN, 4:56.90. 2, Gerken, Kodiak, LINC, 6:55.16. 

1500M Run 15: 1, Collins (15), Charlie, HAMP, 4:52.51. 2, Adams (15), Dominic, HAMP,  5:32.06. 

400M Dash 8&U: 1, Michaud, Jackson, HAMP, 1:22.45. 2, Dean, Russell, ORNO, 1:27.82. 3, Ryan, Leighton, BHP, 1:36.53. 4, Haluska, Edmund, BAN, 1:49.15. 

400M Dash 9-10: 1, Marquis, Eli, HAMP, 1:20.52. 2, Stuart, Baxter, BRWR, 1:21.33. 3, Marcello, Dylan, PTC, 1:27.74. 4, Brewer, David, ORNO, 1:29.27. 

400M Dash 11-12: 1, Plourde, Kaiden, OTTC, 1:10.77. 2, Neely, Cooper, OTTC, 1:12.72. 3, Ladd, Tanner, PTC, 1:20.42. 4, Walsh, Liam, LINC, 1:22.72. 

400M Dash 13-14: 1, Partel, Ethan, BAN, 1:03.39. 2, Maheu, Brady, ORNO, 1:10.66. 3, Buetens, Henry, ORNO, 1:14.63. 4, Geiser, Landon, BRWR, 1:20.29. 

400M Dash 15: 1, Adams (15), Dominic, HAMP, 1:08.76. 

800M Run 8&U: 1, MacPhail, Jacob, ORNO, 3:20.72. 2, Bradford, Colt, LINC, 3:32.88. 3,  Lemieux, Tristan, BAN, 3:34.48. 4, Haluska, Edmund, BAN, 3:57.46. 

800M Run 9-10: 1, Marquis, Eli, HAMP, 3:09.91. 2, McCannell, Jake, OTTC, 3:27.25. 3, Miller  Treat, Samuel, BAN, 3:34.47. 4, Brewer, David, ORNO, 3:41.37. 

800M Run 11-12: 1, Bean, Connor, CEN, 2:46.55. 2, Plourde, Kaiden, OTTC, 2:52.26. 3, Plourde, Kameron, OTTC, 2:58.85. 4, Walsh, Liam, LINC, 3:01.97. 

800M Run 13-14: 1, Partel, Ethan, BAN, 2:33.66. 2, Ahola, Sam, BRWR, 2:50.20. 3, Collins, Timmy, HAMP, 2:52.36. 4, Ashfield, Parker, BAN, 2:54.11. 

800M Run 15: 1, Collins (15), Charlie, HAMP, 2:16.51. 

200M Dash 8&U: 1, Michaud, Jackson, HAMP, 34.99. 2, Khalil, Felix, ORNO, 36.77. 3, Dean, Russell, ORNO, 40.73. 4, Brothers, Carson, OTTC, 41.96. 

200M Dash 9-10: 1, Higgins, Oliver, BRWR, 34.44. 2, Fachiol, Lucas, HAMP, 35.31. 3, Spiess, Steven, HAMP, 35.87. 4, Lolar, Colin, OTTC, 37.20. 

200M Dash 11-12: 1, Francis, Will, ORNO, 29.92. 2, Neely, Cooper, OTTC, 32.34. 3, Miner, Logan, BRWR, 32.85. 4, Comstock, Silas, OTTC, 32.98. 

200M Dash 13-14: 1, Jones, Gage, ORNO, 27.22. 2, Cote, Jorden, OTTC, 27.56. 3, Coulter, Bruce, BRWR, 28.61. 4, Maheu, Alex, ORNO, 30.64. 

200M Dash 15: 1, Collins (15), Charlie, HAMP, 26.39. 

4x100M Relay 8&U: 1, Bangor ‘A’ (Haluska, Edmund 6, White, Jasper 8, Lemieux, Tristan 7, Allen, Roman 7), 1:20.62. 2, Old Town Track Club ‘A’ (Lolar, Cooper 7, Brothers, Carson 8, Salls, Braiden 8, Shorette, Griffin 6), 1:26.39. 

4x100M Relay 9-10: 1, Old Town Track Club ‘A’ (Briggs, Noah 10, Babbitt, James 9, McCannell, Jake 10, Lolar, Colin 10), 1:19.19. 

 4x400M Relay 11-12: 1, Old Town Track Club ‘A’ (Plourde, Kameron 12, Layman, Dominique 11, Neely, Cooper 12, Plourde, Kaiden 12), 5:17.89. 

GIRLS RESULTS

Shot Put 8&U: 1, Nash, Peyton, CEN, 12-01.75. 2, Fullerton, Elsie, LINC, 10-01.50. 3, Ladd, Corinne, PTC, 8-03. 4, Witham, Raegan, ORNO, 5-04.25. 

Shot Put 9-10: 1, Yerxa, Phoebe, OTTC, 18-08.50. 2, Cormier, Clarise, BRWR, 17-06.25. 3, Roberts, Jaden, CEN, 16-11. 4, Folsom, Kaylee, ORNO, 16-00. 

Shot Put 11-12: 1, Metzler, Maggie, HAMP, 22-09. 2, Pomeroy, Sara, PTC, 22-00.75. 3, Shaw, Aubrey, HAMP, 17-09.25. 4, Melia, Ainsley, HAMP, 10-11.75. 

Shot Put 13-14: 1, McNeil, Emma, BAN, 30-07.25. 2, Pert, Maranda, BHP, 29-03.25. 3, Roberts, Jewel, CEN, 28-08.75. 4, Neely, Olivia, OTTC, 27-11.75. 

Discus Throw 11-12: 1, Shaw, Aubrey, HAMP, 40-11. 2, Pomeroy, Sara, PTC, 40-00. 

Discus Throw 13-14: 1, Pert, Maranda, BHP, 84-07. 2, Neely, Olivia, OTTC, 71-06. 3, Roberts, Jewel, CEN, 70-06. 4, Goewey, Shalomi, PTC, 63-08. 

Long Jump 8&U: 1, Bradford, Rivers, LINC, 9-00.50. 2, Curtis, Abby, HAMP, 7-11. 3, Briggs, Faelynn, OTTC, 7-08.50. 4, Moran, Casey, BRWR, 7-05.25. 

Long Jump 9-10: 1, Curtis, Breah, HAMP, 11-04.25. 2, Veilleux, Lucy, OTTC, 11-01.75. 3, Simonds, Nakeena, CEN, 10-06.75. 4, Ouellette, Lila, ORNO, 9-05.75. 

Long Jump 11-12: 1, Horr, Devin, BRWR, 13-01.75. 2, Saucier, Libby, OTTC, 11-07. 3, Briggs, Elyannah, OTTC, 11-04.75. 4, Low, Lauren, BRWR, 11-03.75. 

Long Jump 13-14: 1, Moran, Callie, BRWR, 13-05. 2, Batchelder, Abby, ORNO, 13-03.50. 3, Willey, Grace, OTTC, 13-03.25. 4, Brooks, Elise, ORNO, 13-02.25. 

Long Jump 15: 1, Swedberg, Abby, OTTC, 13-09. 

Triple Jump 15: 1, Swedberg, Abby, OTTC, 28-07. 

Triple Jump 13-14: 1, Stockley, Esmae, LINC, 29-07. 2, Moran, Callie, BRWR, 28-06.50. 3, Curtis, Molly, HAMP, 27-11.50. 4, Noack, Anika, BAN, 26-10. 

Triple Jump 11-12: 1, Horr, Devin, BRWR, 26-10.50. 2, Thomas, Noel, OTTC, 24-11. 3 Saucier,  Libby, OTTC, 23-10.50. 4, Townsend, Bailey, BHP, 22-10.50. 

High Jump 13-14: 1, Willey, Grace, OTTC, 4-07. 2, Goewey, Shalomi, PTC, J4-07. 3, Stephens, Kathleen, BHP, 4-05. 4, Rice, Lillian, BAN, J4-05. 

High Jump 11-12: 1, Madden, Mya, HAMP, 4-01. 2, Metzler, Maggie, HAMP, 3-11. 3, Low, Lauren, BRWR, J3-11. 4, White, Clara, ORNO, 3-09. 4, Briggs, Elyannah, OTTC, 3-09. 

High Jump 9-10: 1, Krummel, Izzy, HAMP, 3-08. 2, Short, Sofia, PTC, 3-06. 3, Simonds, Nakeena, CEN, 3-04. 3, Atherton, Austyn, BHP, 3-04. 

High Jump 8&U: 1, Nash, Peyton, CEN, 2-10. 2, Baker, Aubrey, HAMP, J2-10. 3, Krummel, Lucy, HAMP, 2-08. 4, Syphers, Sally, BAN, J2-08. 

Pole Vault 13-14: 1, Noack, Anika, BAN, 7-00. 

Javelin Throw 15: 1, Swedberg, Abby, OTTC, 76-08. 

Javelin Throw 13-14: 1, Hepler, Sophie, ORNO, 57-04. 2, Pert, Maranda, BHP, 56-11. 3, Nevells, Audria, BHP, 49-02. 4, deWildt, Lilly, HAMP, 47-02. 

Javelin Throw 11-12: 1, Syphers, Ava, BAN, 66-03. 2, Metzler, Maggie, HAMP, 58-01. 3, Shaw, Aubrey, HAMP, 54-02. 4, Smith, Addison, BAN, 48-02. 

Javelin Throw 9-10: 1, Simonds, Nakeena, CEN, 47-03. 2, Heitmann, Lily, OTTC, 43-05. 3, Clark, Lilly, BRWR, 42-04. 4, Cormier, Clarise, BRWR, 42-00. 

Javelin Throw 8&U: 1, Bradford, Rivers, LINC, 43-02. 2, Witham, Katelyn, ORNO, 37-07. 3, Pete, Caroline, OTTC, 34-00. 4, Fullerton, Elsie, LINC, 24-04. 

3000M Run 11-12: 1, Johnston, Kaylee, BAN, 13:32.50. 

3000M Run 13-14: 1, White, Ruth, ORNO, 11:06.52. 2, Gerken, Isabelle, LINC, 14:22.52. 3, Frazier, Bridget, BAN, 14:38.81. 

800M Race Walk 8&U: 1, St Louis, Jordyn, OTTC, 5:34.15. 2, Shorette, Alexi, OTTC, 6:07.14. 3, Bamford, Mia, ORNO, 6:21.25. 4, Fehnel, Madison, PTC, 6:58.45. 

800M Race Walk 9-10: 1, Folsom, Kaylee, ORNO, 5:10.64. 2, Murray-Trefts, Callie, OTTC, 5:15.27. 3, Heitmann, Linzy, OTTC, 5:16.40. 4, Lawson, Kylee, OTTC, 5:35.27. 

800M Race Walk 11-12: 1, Trefts, Addie, OTTC, 5:04.80. 2, Boyington, Maya, OTTC, 5:41.16. 3, Townsend, Logan, BHP, 6:00.35. 4, Townsend, Bailey, BHP, 6:03.37. 

1500M Race Walk 13-14: 1, Hesseltine, Julianna, LINC, 10:05.82. 2, McNeil, Emma, BAN 10:26.77. 

80M Hurdles 11-12: 1, Madden, Mya, HAMP, 16.40. 

100M Hurdles 13-14: 1, Willey, Grace, OTTC, 16.49. 2, Moran, Callie, BRWR, 17.33. 3, Von Humbert, Evelyn, BAN, 19.04. 4, Stearns, Keira, BHP, 19.45. 

100M Dash 8&U: 1, Miles, Anna, CEN, 17.48. 2, Atherton, Ashlyn, BHP, 17.66. 3, Bridges, Blake, BAN, 17.72. 4, St Louis, Jordyn, OTTC, 17.91. 

100M Dash 9-10: 1, Veilleux, Lucy, OTTC, 15.12. 2, Curtis, Breah, HAMP, 15.64. 3, Collins, Julia Ellen, HAMP, 16.71. 4, Bridges, Lola, BAN, 17.22. 

100M Dash 11-12: 1, Thai, Madeline, BAN, 14.30. 2, Wesley, Lexi, CEN, 14.52. 3, Horr, Devin, BRWR, 14.57. 4, Thomas, Noel, OTTC, 15.42. 

100M Dash 13-14: 1, Stockley, Esmae, LINC, 13.99. 2, Von Humbert, Evelyn, BAN, 14.42. 3, Thai, Lorraine, BAN, 14.76. 4, Stearns, Keira, BHP, 15.18. 

1500M Run 9-10: 1, Heitmann, Lily, OTTC, 6:54.45. 2, Short, Sofia, PTC, 6:54.56. 3, Murray-Trefts, Callie, OTTC, 7:09.56. 4, Folsom, Abygail, ORNO, 7:40.45. 

1500M Run 11-12: 1, Marquis, Grace, HAMP, 5:56.36. 2, Johnston, Kaylee, BAN, 6:02.99. 3, White, Clara, ORNO, 6:13.14. 4, May, Sadie, OTTC, 6:31.43. 

1500M Run 13-14: 1, White, Ruth, ORNO, 5:21.24. 2, Harrow, Sadie, BAN, 5:48.95. 3, Verrill, Addison, PTC, 6:14.62. 4, Kohtala, Katherine, ORNO, 6:24.58. 

400M Dash 8&U: 1, Miles, Anna, CEN, 1:29.62. 2, Bradford, Rivers, LINC, 1:33.59. 3, Baker, Aubrey, HAMP, 1:35.60. 4, Moran, Casey, BRWR, 1:41.20

400M Dash 9-10: 1, Collins, Julia Ellen, HAMP, 1:25.56. 2, Krummel, Izzy, HAMP, 1:27.09. 3, Collins, Elizabeth, BAN, 1:38.45. 4, Dean, Mackenzie, PTC, 1:41.34. 

400M Dash 11-12: 1, Marquis, Grace, HAMP, 1:15.79. 2, Layman, Caminea, HAMP, 1:18.36. 3, Brooks, Audra, ORNO, 1:18.56. 4, Clark, Isabelle, HAMP, 1:19.75. 

400M Dash 13-14: 1, Connors, Anna, BAN, 1:02.52. 2, Brooks, Elise, ORNO, 1:10.49. 3, Goewey, Shalomi, PTC, 1:15.05. 

800M Run 8&U: 1, Atherton, Ashlyn, BHP, 3:13.11. 2, Miles, Anna, CEN, 3:31.19. 

800M Run 9-10: 1, Krummel, Izzy, HAMP, 3:19.21. 2, Curtis, Erin, HAMP, 3:21.65. 3, Snow, Charlotte, BHP, 3:47.84. 4, Clark, Piper, HAMP, 3:51.54. 

800M Run 11-12: 1, Marquis, Grace, HAMP, 3:03.76. 2, May, Sadie, OTTC, 3:14.09. 3, Clark, Isabelle, HAMP, 3:29.76. 

800M Run 13-14: 1, Verrill, Addison, PTC, 3:07.70. 2, Noack, Anika, BAN, 3:08.35. 

800M Run 15: 1, Fox, Isabelle, BAN, 2:52.76. 

200M Dash 8&U: 1, Baker, Aubrey, HAMP, 39.03. 2, Bridges, Blake, BAN, 39.26. 3, Curtis, Abby, HAMP, 39.79. 4, Moran, Casey, BRWR, 41.47. 

200M Dash 9-10: 1, Veilleux, Lucy, OTTC, 33.05. 2, Watson, Chloe, HAMP, 36.94. 3, Cormier, Clarise, BRWR, 38.53. 4, Hyliger, Mariah, BAN, 38.85.

200M Dash 11-12: 1, Thai, Madeline, BAN, 30.52. 2, Wesley, Lexi, CEN, 31.26. 3, Saucier, Libby, OTTC, 32.03. 4, Low, Lauren, BRWR, 33.28. 

200M Dash 13-14: 1, Connors, Anna, BAN, 27.25. 2, Stockley, Esmae, LINC, 30.04. 3, Molloy,  Anna, ORNO, 30.40. 4, Stephens, Kathleen, BHP, 31.93. 

 4x100M Relay 8&U: 1, Old Town ‘A’ (Briggs, Faelynn 7, Shorette, Alexi 8, Lawson, Harper 6, St Louis, Jordyn 8), 1:19.57. 

 4x100M Relay 9-10: 1, Hampden ‘A’ (Clark, Piper 9, Collins, Julia Ellen 10, Williams, Gigi 10, Ball, Kelsey 9), 1:11.64. 2, Orono ‘A’ (Folsom, Abygail 10, Morneault, Kristen 10, Folsom, Kaylee 10, Ouellette, Lila 10), 1:12.89. 3, Brewer ‘A’ (Brown, Cara 10, Clark, Lilly 10, Uhlenhake, Quinn 9, Uhlenhake, Ansley 9), 1:22.08. 

 4x100M Relay 11-12: 1, Old Town ‘A’ (Briggs, Elyannah 11, May, Sadie 12, Lolar, Savanna 12, Thomas, Noel 12), 1:04.48. 

 4x100M Relay 13-14: 1, Bangor ‘A’ (Von Humbert, Evelyn 14, Tritt, Madison 14, Noack, Anika 14, Connors, Anna 14), 56.10. 2, Old Town ‘A’ (Trefts, Emma 14, Worster, Myah 14, Flewelling, Danica 13, Willey, Grace 14), 1:01.21. 

4x400M Relay 9-10: 1, Old Town ‘A’ (Lawson, Kylee 9, Heitmann, Linzy 9, Heitmann, Lily 10, Murray-Trefts, Callie 9), 6:20.48. 

4x400M Relay 13-14: 1, Orono ‘A’ (Batchelder, Abby 14, Molloy, Anna 13, White, Ruth 13, Brooks, Elise 14), 4:52.91.

COED RESULTS

4x100M Relay 8&U: 1, Orono ‘A’ (Witham, Katelyn 7, Bamford, Mia 7, Khalil, Felix 8, MacPhail, Jacob 8), 1:19.18. 2, Hampden ‘A’ (Melia II, Michael 8, Krummel, Lucy 6, Gatheright, Anastasia 6, Shaw, Kason 8), 1:27.74. 

4x100M Relay 9-10: 1, Pittsfield ‘A’ (Picard, Lucy 10, Allen, Cooper 10, Short, Sofia 10, Marcello, Dylan 10), 1:12.02. 2, Bangor ‘A’ (Miller Treat, Samuel 9, Bridges, Lola 9, Oleniewicz, Caden 9, Hyliger, Mariah 9), 1:13.14. 

4x100M Relay 11-12: 1, Bangor ‘A’ (Syphers, Ava 11, Pettway, Jordan 11, Pike, Zander 11, Thai, Madeline 12), 1:03.66. 2, Bangor ‘B’ (Allen, Tristen 12, Johnston, Kaylee 11, Keeler, Cooper 11, Harrow, Isabel 12), 1:13.51. 

4x100M Relay 13-14: 1, Orono ‘A’ (Batchelder, Abby 14, Molloy, Anna 13, Walston, Pierce 13, Jones, Gage 13), 55.35. 2, Old Town ‘A’ (Cote, Jorden 14, Cote, James 14, Yerxa, Zoe 14, Worster, Myah 14), 1:01.28. 3, Bangor ‘A’ (Keeler, Ciarrah 14, Johnston, Colby 14, Thai, Lorraine 14, Pike, Xavier 13), 1:01.76.4, Orono ‘B’ (Brewer, Jack 13, Bamford, Bradley 13, Campbell, Solece 13, Brooks, Elise 14), 1:03.77.