High school track and field results

Posted May 19, 2017, at 5:35 p.m.

HIGH SCHOOL

At UMaine, Orono

Orono boys 198.5, John Bapst 102, Washington Acad 86, Foxcroft 70.5, Dexter 46, Bangor Christian 23, Penquis 6

4×800 Relay: 1, Orono (Jonathan Steelman, Matt Keresey, Layton Liu, Jonny Spencer), 9:34.38. 2, John Bapst (Jack Decker, Mackenzie Ladd, Ryley Wheelock, Kyle Rice), 10:05.45. 3, Dexter (Ethan Boutilier, Isaiah Hesseltine, Jacob Hesseltine, Christopher Roderka), 10:26.23. 110 Hurdles: 1, Elijah Ames, FOX, 20.13. 2, Marius DeLannee, ORO, 22.90. 100: 1, Michaiah Robinson, WA, 11.34. 2, Oneko Lowe, WA, 11.67. 3, Stephen Nelson, ORO, 11.68. 4, Evan Chadbourne, FOX, 11.73. 5, Steve Fitzpatrick, JB, 11.73. 6, Keenan Collett, ORO, 11.98. 1600 Race Walk: 1, Luke Mentas, JB, 11:07.11. 2, Chase Bruton, ORO, 11:22.06. 3, David Weymouth, PENQ, 12:43.23. 1600: 1 Jonathan Steelman, ORO, 4:53.58. 2, Patrick Tyne, ORO, 5:01.54. 3, Layton Liu, ORO, 5:28.39. 4, Christopher Roderka, DEX, 5:28.92. 5, Joseph Astumian, ORO, 5:47.80. 6, Ethan Boutilier, DEX, 6:14.57. 4×100 Relay: 1, Orono (Sam Honey, Stephen Nelson, Trent Lick, Keenan Collett), 44.92. 2, John Bapst (Steve Fitzpatrick, Alex Mooney, Alvaro Manclus, Ben Cotton), 45.73. 3, Dexter (Dillion Allen, Jason Campbell, Zach White, Brandon Allen), 48.45. 4, Foxcroft (Dustin Simmons, Jonathon Feix, Cole Edgerly, Owen Booker), 52.16. 400: 1, Michaiah Robinson, WA, 50.83. 2, Jacob Fandel, ORO, 54.05. 3, Ben Cotton, JB, 56.35. 4, Braeden Selby, ORO, 56.75. 5, Wyatt Williams, WA, 59.51. 6, Nicholas Brown, JB, 1:01.73. 300 Hurdles: 1, Keenan Collett, ORO, 43.23. 2, Colby Cates-Wright, WA, 45.50. 3, Elijah Ames, FOX, 51.38. 800: 1, Nathan Shemwell, ORO, 2:11.95. 2, Gavin McDonald, JB, 2:15.35. 3, Jonny Spencer, ORO, 2:15.98. 4, Jack Decker, JB, 2:18.36. 5, Kyle Rice, JB, 2:20.67. 6, Mackenzie Ladd, JB, 2:24.72. 200: 1, Michaiah Robinson, WA, 22.70. 2, Stephen Nelson, ORO, 23.45. 3, Evan Chadbourne, FOX, 24.03. 4, Steve Fitzpatrick, JB, 24.05. 5, Tony Manev, ORO, 24.90. 6, Tyler Leeman, BCS, 25.01. 3200: 1, Matt Keresey, ORO, 11:34.20. 2, Christopher Roderka, DEX, 12:34.78. 4×400 Relay: 1, Orono (Tony Manev, Sam Honey, Jacob Fandel, Stephen Nelson), 3:37.62. 2, Wash Acad (Garrett Channell, Oneko Lowe, Colby Cates-Wright, Michaiah Robinson), 3:38.15. 3, John Bapst (Ben Cotton, Steve Fitzpatrick, Alex Mooney, Gavin McDonald), 3:48.77. High Jump: 1, Gavin McDonald, JB, 5-10. 2, Hyatt Smith, FOX, 5-4. 3, Jonny Spencer, ORO, 5-2. 4, Elijah Ames, FOX, 5-2. 5, Willem Crane, ORO, 5-2. 6, Jason Campbell, DEX, 5-0. Long Jump: 1, Oneko Lowe, WA, 20-2.75. 2, Trent Lick, ORO, 18-10.75. 3, Alvaro Manclus, JB, 18-10.50. 4, Brandon Allen, DEX, 18-9.75. 5, Josiah Grace, ORO, 18-5.75. 6, Tony Manev, ORO, 18-1.25. Triple Jump: 1, Alvaro Manclus, JB, 40-8.75. 2, Brandon Allen, DEX, 40-4.25. 3, Oneko Lowe, WA, 38-3.75. 4, Hyatt Smith, FOX 37-7.25. 5, Keenan Collett, ORO, 36-11.50. 6, Adam Vazquez, ORO, 34-11.25. Javelin: 1, Garrett Channell, WA, 146-3. 2, Austin Keib, BCS, 132-0. 3, Nate Jerome, DEX, 123-0. 4, Quinn Mitchell, JB, 115-11. 5, Sean Lockhart, DEX, 114-6. 6, David Salley, FOX, 114-4. Discus: 1, Jake Koffman, ORO, 174-9. 2, Austin Keib, BCS, 133-6. 3, Matt Storer, FOX, 119-2. 4, Marek Veal, WA, 111-6. 5, Garrett Casburn, JB, 111-1. 6, Jacob Gallon, ORO, 102-2. Shot Put: 1, Jake Koffman, ORO, 53-2.50. 2, Matt Storer, FOX, 47-0. 3, Austin Keib, BCS, 44-6. 4, Jacob Gallon, ORO, 40-9. 5, Seth Eddy, ORO, 38-2.75. 6, Mark Lucy, ORO, 37-9.75. Pole Vault: 1, Brady Chadwick, JB, 11-0. 2, Hyatt Smith, FOX, 10-6. 3, Matt Keresey, ORO, 10-6. 4, Nathan Shemwell, ORO, 10-0. 5, Owen Booker, FOX, 8-6. 5, Keegan Gray, ORO, 8-6.

 

Orono girls 191, John Bapst 123, Washington Acad 77, Penquis 53, Dexter 50, Bangor Christian 41, Foxcroft 10, PCHS 5

4×800 Relay: 1, John Bapst (Eilidh Sidaway, Sara Hunt, Monique Savasuk, Amanda Boyd), 10:59.51. 2, Washington Acad (Riley Fraser, Meg Moulton, Haley Cherry, Jordan Finlay), 13:14.07. 100 Hurdles: 1, Isabel Henderson, ORO, 18.55. 2, Brinsley Chasse, ORO, 18.86. 3, Grace Day, JB, 20.40. 4, Hailey Veilleux, BCS, 21.10. 5, Olivia St. Germain, JB, 21.18. 100: 1, Cymeria Robshaw, PENQ, 13.22. 2, Danielle Cummings, DEX, 13.38. 3, Erin Bache, DEX, 14.15. 4, Kaeli Gaetjen, ORO, 14.17. 5, Lily Cummings, DEX, 14.27. 6, Jenna Voteur, JB, 14.44. 1600 Race Walk: 1, Maya Reider, WA, 12:32.49. 2, Haylee Link, WA, 12:32.74. 3, Luiza Weschenfelder, WA, 12:50.44. 4, Emma Dearborn, BCS, 14:40.20. 1600: 1, Hannah Steelman, ORO, 5:11.36. 2, Kassidy Dill, ORO, 5:48.53. 3, Sara Hunt, JB, 5:57.56. 4, Jenna Gaetjen, ORO, 6:07.09. 5, Kelsey Benjamin, BCS, 6:09.72. 6, Heather Van Dolman, ORO, 6:10.50. 4×100 Relay: 1, Orono (Brinsley Chasse, Katherine O’Brien, Camille Kohtala, Isabel Henderson), 53.08. 2, Dexter (Erin Bache, Autumn Irwin, Lily Cummings, Danielle Cummings), 53.60. 3, John Bapst (Grace Day, Maria Gaetani, Jenna Voteur, Tia Zephir), 54.46. 4, Penquis (Jordan Durant, Kelsey Robinson, Krista Dearborn, Cymeria Robshaw), 57.03. 5, Washington Acad (Micheala Small, Alayna Lamb, Nia Aretakis, Molly Sheehan), 57.32. 6, Foxcroft (Olivia Wesley, Emily Sprecher, Sarasofia Stentardo, Jacalyn Pelletier), 1:02.82. 400: 1, Camille Kohtala, ORO, 1:02.75. 2, Amanda Boyd, JB, 1:04.67. 3, Tia Zephir, JB, 1:05.45. 4, Monique Savasuk, JB, 1:05.95. 5, Kaeli Gaetjen, ORO, 1:05.98. 6, Iris Lee, ORO, 1:10.77. 300 Hurdles: 1, Isabel Henderson, ORO, 52.46. 2, Brinsley Chasse, ORO, 53.55. 3, Molly Sheehan, WA, 54.86. 4, Hailey Veilleux, BCS, 59.46. 5, Janiya Sapiel, WA, 1:00.20. 800: 1, Rebecca Lopez-Anido, ORO, 2:23.99. 2, Hannah Steelman, ORO, 2:24.43. 3, Olivia Wesley, FOX, 2:38.27. 4, Jenna Gaetjen, ORO, 2:44.87. 5, Lydia Chase, ORO, 2:50.28. 6, River Hodgdon, WA, 3:00.60. 200: 1, Danielle Cummings, DEX, 27.81. 2, Katherine O’Brien, ORO, 28.10. 3, Cymeria Robshaw, PENQ, 28.34. 4, Maria Gaetani, JB, 29.48. 5, Erin Bache, DEX, 29.59. 6, Jenna Voteur, JB, 29.89. 3200: 1, Kelsey Benjamin, BCS, 13:49.44. 2, Meg Moulton, WA, 16:05.79. 4×400 Relay: 1, John Bapst (Amanda Boyd, Olivia St. Germain, Monique Savasuk, Tia Zephir), 4:25.66. 2, Orono (Rebecca Lopez-Anido, Riley Pearsall, Lydia Chase, Lucia Smitherman), 4:51.69. 3, Washington Acad (River Hodgdon, Alayna Lamb, Molly Sheehan, Riley Fraser), 5:04.10. High Jump: 1, Olivia St. Germain, JB, 5-0. 2, Brianna Keib, BCS, 4-6. 3, Kelsey Robinson, PENQ, 4-4. 3, Mya Young, PCHS, 4-4. 5, Audrey Groski, BCS, 4-2. Long Jump: 1, Cymeria Robshaw, PENQ, 16-9. 2, Katherine O’Brien, ORO, 15-11.25. 3, Grace Day, JB, 15-10.25. 4, Camille Kohtala, ORO, 15-8.25. 5, Lily Cummings, DEX, 14-5.25. 6, Maria Gaetani, JB, 14-1.50. Triple Jump: 1, Grace Day, JB, 32-3. 2, Jordan Durant, PENQ, 31-9.25. 3, Maria Gaetani, JB, 31-7.50. 4, Jenna Voteur, JB, 30-3. 5, Whitney Thomas, BCS, 28-9.75. 6, Jacalyn Pelletier, FOX, 28-9. Javelin: 1, Kayla Harman, PENQ, 92-2. 2, Lauren Melanson, ORO, 90-10. 3, Ashley Porter, WA, 83-0. 4, Danielle Cummings, DEX, 80-4. 5, Lauren Cyr, ORO, 80-1. 6, Avery Nelson, FOX, 78-11. Discus: 1, Jaiden Veal, WA, 94-10. 2, Lauren Melanson, ORO, 90-0. 3, Jayden Love, ORO, 71-8. 4, Charity Diagidio, BCS, 70-5. 5, Scarlet DeGrasse, ORO, 70-3. 6, Avery Nelson, FOX, 66-2. Shot Put: 1, Lauren Melanson, ORO, 28-9. 2, Rebecca Batron, DEX, 26-5.50. 3, Jayden Love, ORO, 26-2.25. 4, Amanda Samuels, WA, 25-4.75. 5, Alexandra Haupt, ORO, 24-10. 6, Charity Diagidio, BCS, 24-4.75. Pole Vault: 1, Tia Zephir, JB, 7-0. 2, Monique Savasuk, JB, 7-0. 3, Grace Shemwell, ORO, 6-6. 4, Caroline Reed, JB, 6-6. 5, Eva White, ORO, 6-0. 6, Riley Pearsall, ORO, 6-0.

At Presque Isle

Aroostook League Championships

Caribou girls 282, Presque Isle 139, Fort Kent 38.5, Houlton 33, Limestone 32.5, Greater Houlton Christian 15, Fort Fairfield 13, Washburn 4

4×800 Relay: 1, Caribou (Madeline Gudde, Sarae Greenier, Maren Moir, Ashley Violette), 11:55.00. 2, Limestone/MSSM (Allison Johnson, Charlotte McCulloh, Hannah Nelson, Naomi Kihn), 12:24.07. 100 Hurdles: 1, JoJo Fields, CAR, 18.00. 2, Willow Whitten, CAR, 19.18. 3, Jaydyn Fox, FFHS, 19.99. 4, Jessica Limary, CAR, 20.58. 5, Paige Espling, CAR, 20.87. 6, Brice Carson, FK, 21.40. 7, Abigail Parks, CAR, 23.55.  100: 1, Tori Koch, PI, 13.27. 2, Elizabeth Moreau, PI, 13.90. 3, Amelia Hanning, HOUL, 13.92. 4, Rachel Ring, CAR, 14.07. 5, JoJo Fields, CAR, 14.22. 6, Angelina Compos, FFHS, 14.31. 1600 Race Walk: 1, Emma Belyea, CAR, 9:21.06. 2, Kendra Furber, CAR, 9:35.22. 3, Emily Austin, CAR, 9:39.80. 4, Kamryn Glimour, PI, 10:02.93. 5, Olivia Austin, CAR, 10:07.26. 1600: 1, Alexis Rodriguez, CAR, 5:57.48. 2, Dolcie Tanguay, FK, 5:57.57. 3, Teagan Ewings, GHCA, 6:01.04. 4, Isabelle Jackson, PI, 6:06.61. 5, Madison Jandreau, PI, 6:06.75. 6, Ashley Violette, CAR, 6:07.64. 4×100 Relay: 1, Caribou (Meagan Dube, Sheridan Blackstone, Rachel Ring, JoJo Fields), 55.29. 2, Houlton (Mackenzie Hunt, Isabelle Cosby, Alyssa Abbotoni, Amelia Hanning), 58.94. 3, Fort Kent (Olivia Eno, Michelle Toussaint, Rylee Theriault, Breanna Beaulieu), 1:00.40. 4, Fort Fairfield (Amanda Halsey, Dixie Grady, Annicka Benson, Angelina Compos), 1:00.61. 5, Limestone/MSSM (Molly Meagher, Annette Mubang, Eunseo Son, Hannah Zimmerman), 1:01.76. 6, Washburn (Samantha Churchill, Samantha White, Kassandra Farley, Maggie Castonguay), 1:05.26. 400: 1, Tori Koch, PI, 1:01.19. 2, Meagan Dube, CAR, 1:06.71. 3, Sheridan Blackstone, CAR, 1:06.81. 4, Mackenzie Hunt, HOUL, 1:08.53. 5, Kimberlee Susi, CAR, 1:08.63. 6, Eleanor St Peter, PI, 1:08.89. 300 Hurdles: 1, Willow Whitten, CAR, 51.90. 2, Paige Espling, CAR, 53.79. 3, Clara Kohlbacher, PI, 55.44. 4, Elizabeth Moreau, PI, 59.31. 5, Lexi Fournier, FK, 1:02.07. 800: 1, Madeline Gudde, CAR, 2:37.92. 2, Dolcie Tanguay, FK, 2:41.92. 3, Alexis Rodriguez, CAR, 2:41.98. 4, Isabelle Jackson, PI, 2:45.14. 5, Maren Moir, CAR, 2:46.47. 6, Teagan Ewings, GHCA, 2:47.75. 200: 1, Amelia Hanning, HOUL, 28.86. 2, Meagan Dube, CAR, 30.06. 3, Monica McLaughlin, CAR, 30.78. 4, Rachel Ring, CAR, 31.03. 5, Mackenzie Hunt, HOUL, 31.22. 6, Sheridan Blackstone, CAR, 31.47. 3200: 1, Madison Jandreau, PI, 13:20.80. 2, Ashley Violette, CAR, 13:27.94. 3, Teagan Ewings, GHCA, 13:55.23. 4, Sarae Greenier, CAR, 14:11.42. 5, Bridget Hill, GHCA, 14:17.62. 6, Allison Johnson, LIM, 14:19.56. lfinger, GHCA, 11:27.16. 5, Joel Bond, HODG, 11:31.43. 6, Max Bartley, PI, 11:41.60. 4×400 Relay: 1, Presque Isle (Tori Koch, Clara Kohlbacher, Elizabeth Moreau, Eleanor St Peter), 4:30.57. 2, Caribou (Madeline Gudde, Meagan Dube, Alexis Rodriguez, Willow Whitten), 4:33.46. 3, Fort Kent (Lexi Fournier, Emily Ouellette, Dolcie Tanguay, Kelly Paradis), 5:11.72. 4, Limestone/MSSM (Molly Meagher, Isabella Martin, Hannah Nelson, Naomi Kihn), 5:18.50. 5, Limestone/MSSM ‘B’ (Sophie Moore, Aidan Sites, Bailey Chalmers, Bridget Tompson), 5:49.19. High Jump: 1, Paige Espling, CAR, 5-00. 2, Elizabeth Moreau, PI, 4-08. 3, Madelyn Wing, PI, 4-04. 4, Maren Moir, CAR, 4-02. 5, Sadie Allen, LIM, 4-02. 5, Emily Ouellette, FK, 4-02. Javelin: 1, Monica McLaughlin, CAR, 96-02. 2, Skylar Vogel, PI, 91-00. 3, Hope Shea, CAR, 90-08. 4, Madelyn Wing, PI, 84-10. 5, Megan Thornton, CAR, 84-02. 6, Olivia Picard, CAR, 83-06. Discus: 1, Andrea Rawson, LIM, 100-06.75. 2, Brianna Reece, CAR, 92-05.25. 3, Erin Kashian, CAR, 90-03. 4, Ashley Conroy, CAR, 88-09. 5, Hannah Foley, HOUL, 83-09.75. 6, Skylar Vogel, PI, 83-05. Shot Put: 1, Skylar Vogel, PI, 31-03. 2, Madelyn Wing, PI, 30-03. 3, Andrea Rawson, LIM, 29-03. 4, Maggie Castonguay, WSBN, 29-00.50. 5, Bailee Mallett, FFHS, 28-04.50. 6, Abigail Espling, CAR, 28-04. Pole Vault: 1, Kendra Furber, CAR, 7-06. 2, Willow Whitten, CAR, 7-00. Long Jump: 1, Tori Koch, PI, 15-07.50. 2, Mariah Mink, CAR, 14-05.25. 3, Dolcie Tanguay, FK, 14-01.50. 4, Eleanor St Peter, PI, 13-06.25. 5, Clara Kohlbacher, PI, 13-00. 6, Amelia Hanning, HOUL, 12-09.75. Triple Jump: 1, Paige Espling, CAR, 30-07. 2, Mariah Mink, CAR, 29-06.25. 3, Monica McLaughlin, CAR, 28-10.25. 4, Eleanor St Peter, PI, 28-07.75. 5, Brianna Reece, CAR, 27-06.50. 6, Clara Kohlbacher, PI, 26-09.

Caribou boys 207.50, Presque Isle 94, Houlton 88, Fort Fairfield 75, Fort Kent 68, Limestone 27, Greater Houlton Christian 14.5, Washburn 6, Hodgdon 2

Boys 4×800 Relay: 1, Limestone/MSSM (James Cyr, David Govoni, Atticus Maloney, Sawyer LaChance), 10:06.57. 2, Caribou (Caleb Brown, Aaron Macek, John O’ Meara, Calvin Mokler), 10:25.59. 3, Presque Isle (Jonah Clark, Connor Junkins, Carter Jackson, Michael Perkins), 10:37.39. 4, Fort Kent (Isaac Robichaud, Jordan Labbe, Matt Kelly, Jackson Ashby), 10:38.46. 110 Hurdles: 1, Jonah Daigle, FFHS, 15.85. 2, Colin Goshorn, FFHS, 16.88. 3, Apollo Grondin, CAR, 18.99. 4, Maxwell Lister, CAR, 20.12. 5, Cole Winslow, GHCA, 20.21. 6, Toby Streevy, LIM, 20.79. 100: 1, Trace Cyr, PI, 12.00. 2, Chan Villatora, PI, 12.04. 3, Austin Brown, HOUL, 12.21. 4, Gregory Jellison, FFHS, 12.27. 5, Andre Rossignol, CAR, 12.36. 6, Garrett Barb, LIM, 12.40. 1600 Race Walk: 1, Bryce Coffin, CAR, 8:33.00. 2, Nic Alfaro, CAR, 9:22.48. 3, Owen McQuarrie, PI, 9:22.79. 4, Devon Fuller, CAR, 10:13.42. 5, Martin Heald, CAR, 10:44.37. 6, Alec Smith, PI, 11:07.46. 7, Michael Kashian, CAR, 11:17.89. 1600: 1, Isaiah Brown, HOUL, 4:49.77. 2, Dylan Marrero, CAR, 4:55.81. 3, Evan Desmond, CAR, 4:56.73. 4, Wesley Ganglfinger, GHCA, 5:00.73. 5, Max Bartley, PI, 5:13.03. 6, Kyle Boucher, CAR, 5:16.55. 4×100 Relay: 1, Houlton (Daniel McNally, Jeremy Cook, Thomas Astle, Austin Brown), 49.28. 2, Fort Kent (Jordan Labbe, Alex Beaulieu, Brandon Thibeault, Max Ouellette), 49.56. 3, Fort Fairfield (Soloman Daigle, Austin Cote, Wyatt Keegan, Gregory Jellison), 50.60. 4, Limestone/MSSM (Garrett Barb, Scott Gilley, Tommy Pinette, Toby Streevy), 50.99. 5, Caribou (Apollo Grondin, Liam McMillon, Chandler Bell, Caleb Trombley), 51.05. 6, Presque Isle (Cameron Lahey, Brad Tilley, Gavin Akeley, Connor Albertson), 54.29. 400: 1, Trace Cyr, PI, 54.01. 2, Evan Michaud, CAR, 55.60. 3, Devon Maynard, WSBN, 56.55. 4, Bennet Theriault, FK, 56.70. 5, Oliver Wainmen, LIM, 58.41. 6, Thomas Astle, HOUL, 59.53. 300 Hurdles: 1, Jonah Daigle, FFHS, 44.07. 2, Kyler Caron, PI, 44.82. 3, Colin Goshorn, FFHS, 45.19. 4, Andre Rossignol, CAR, 48.04. 5, Cole Winslow, GHCA, 48.49. 6, Wyatt Keegan, FFHS, 49.66. 800: 1, Isaiah Brown, HOUL, 2:14.27. 2, Dylan Marrero, CAR, 2:18.11. 3, Evan Desmond, CAR, 2:21.93. 4, Kyle Boucher, CAR, 2:24.24. 5, Tommy Pinette, LIM, 2:25.70. 6, Wesley Ganglfinger, GHCA, 2:26.46. 200: 1, Trace Cyr, PI, 24.83. 2, Austin Brown, HOUL, 25.49. 3, Liam McMillon, CAR, 26.55. 4, Daniel McNally, HOUL, 26.83. 5, Evan Michaud, CAR, 27.21. 6, Thomas Astle, HOUL, 27.38. 3200: 1, Isaiah Brown, HOUL, 10:57.93. 2, Dylan Marrero, CAR, 11:19.57. 3, Kyle Boucher, CAR, 11:26.28. 4, Wesley Gang. 4×400 Relay: 1, Presque Isle (Drew Cameron, Kyler Caron, Trace Cyr, Jason Dumais), 3:55.76. 2, Fort Kent(Jordan Labbe, Alex Beaulieu, Brandon Thibeault, Bennet Theriault), 4:04.55. 3, Caribou (Calvin Mokler, Dylan Marrero, Cory Jandreau, Evan Desmond), 4:06.46. 4, Limestone/MSSM (Atticus Maloney, Tommy Pinette, Garrett Barb, Oliver Wainmen), 4:14.20.Boys High Jump: 1, Jonah Daigle, FFHS, 6-00. 2, Andre Rossignol, CAR, 5-08. 3, Bennet Theriault, FK, 5-04. 4, Austin Brown, HOUL, 5-04. 5, Wyatt Keegan, FFHS, 5-02. 6, Cole Winslow, GHCA, 5-00. 6, Chris Parent, CAR, 5-00. Long Jump: 1, Jonah Daigle, FFHS, 20-09.50. 2, Kyler Caron, PI, 18-06.50. 3, Caleb Trombley, CAR, 18-06.50. 4, Max Ouellette, FK, 16-09. 5, James Cyr, LIM, 16-01.50. 6, Cole Winslow, GHCA, 15-10.Triple Jump: 1, Andre Rossignol, CAR, 38-08.50. 2, Chan Villatora, PI, 37-11. 3, Kyler Caron, PI, 36-04.50. 4, Evan Michaud, CAR, 36-00.50. 5, Timothy Glatter, HOUL, 34-02.25. 6, George Johnson, LIM, 32-05.50. Javelin: 1, Timothy Glatter, HOUL, 136-00. 2, Skyler Bernstein, FK, 118-06. 3, Daniel McNally, HOUL, 117-10. 4, Lance Lagasse, CAR, 117-10. 5, Brandon Manter, CAR, 115-06. 6, Jacob Forest, HOUL, 112-08. Discus: 1, Skyler Bernstein, FK, 127-08. 2, Brandon Manter, CAR, 111-05.75. 3, Shane Furber, CAR, 107-05.75. 4, Lance Lagasse, CAR, 96-10.25. 5, Jacob Forest, HOUL, 96-03. 6, Marcus Daigle, CAR, 91-09.50. Shot Put: 1, Skyler Bernstein, FK, 40-03.50. 2, Lance Lagasse, CAR, 38-11. 3, Sam Johnson, FK, 35-06. 4, Brandon Manter, CAR, 35-05. 5, Jacob Forest, HOUL, 35-01. 6, Dylan Swimm, HOUL, 33-05.50. Pole Vault: 1, Evan Michaud, CAR, 11-06. 2, Colin Goshorn, FFHS, 11-00. 3, Cory Jandreau, CAR, 11-00. 4, Caleb Brown, CAR, 8-06. 5, Nathan Pitre, CAR, 7-06. 6, John O’ Meara, CAR, 7-06.

 

SEE COMMENTS →

View stories by school